ICZ-E W INNOWACYJNYM GRONIE

Walory ekonomiczne, ekologiczne oraz bezpieczeństwo to główne przesłanki, które zadecydowały o nominacji do prestiżowego wyróżnienia – Polskiej Nagrody Innowacyjności 2017 dla przemysłowej stacji transformatorowej ICZ-E, opatentowanej i produkowanej przez firmę Elektrobud S.A.  Na portalu Biznes Plus nie od dziś zachęcamy przedsiębiorców i inwestorów do wprowadzenia tego nowoczesnego produktu zasilającego, który wyprzedził pod każdym względem technologicznym tradycyjne stacje transformatorowe.

 

Zarabianie poprzez oszczędzanie…

Wymierne, wyliczalne korzyści finansowe to najważniejszy atut przemysłowej stacji transformatorowej ICZ-E. Wynikają one z obniżenia kosztów budowy zasilania elektroenergetycznego i zmniejszenie strat cieplnych. Przykładowo w zakładzie produkcyjnym, który pracuje przez 22 dni w miesiącu, w systemie dwuzmianowym miesięczna strata w przesyle energii elektrycznej w stosunku do tradycyjnego rozwiązania to zysk ponad 5 tys. zł. W skali roku generuje zysk w wysokości 60 tys. zł. Sumaryczny zysk z obniżenia kosztów budowy i kosztów eksploatacji to około milion złotych.

Zmniejszenie kosztów eksploatacji zwiększa zysk przedsiębiorstwa. Dlatego koszty eksploatacji i budowy powinny być już wyliczone na etapie opracowywania projektu inwestycji. Obniżenie kosztów budowy następuje w wyniku zabudowy przemysłowej stacji transformatorowej w pobliżu urządzeń potrzebujących dużo energii elektrycznej. Zysk uzyskuje się na obniżeniu kosztów inwestycji dzięki zakupowi małej ilości kabli niskiego napięcia.

 

Ekologicznie i bezpiecznie

Wymierne i wyliczalne korzyści finansowe zakładów produkcyjnych przekładają się w efekcie na przyjazny środowisku naturalnemu charakter ICZ-E, wynikający z ograniczenia zużycia energii elektrycznej. Tym bardziej, że stale rosnące koszty energii coraz częściej przemawiają za tym, żeby w zakładach produkcyjnych, czy też biurowcach albo galeriach handlowych postawić na innowacyjne rozwiązania, które zwiększą oszczędności w eksploatacji. Poza tym przemysłowa stacja transformatorowa ICZ-E jest rozwiązaniem w pełni bezpiecznym. Stację można umieścić w bezpośrednim sąsiedztwie ludzi, którzy pracują w zakładzie pracy ciągłej. O wysokich standardach bezpieczeństwa ICZ-E decyduje metalowa obudowa, stanowiąca klatkę Faradaya, przez którą nie przenika pole elektromagnetyczne.

 

Estetyka i więcej przestrzeni

Elektrobud S.A. ma w swojej ofercie przemysłowe stacje transformatorowe ICZ-E w wersji parterowej i piętrowej. Każdą z nich można umieścić wewnątrz zakładu produkcyjnego, w dogodnym miejscu. Co więcej, przemysłową stację transformatorową ICZ-E można umieścić w  taki sposób, żeby jeszcze lepiej wykorzystać zagospodarowanie terenu firmy produkcyjnej. Elektrobud S.A. wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, już na etapie projektowania może zaproponować umiejscowienie przemysłowych stacji transformatorowych ICZ-E nie tylko na powierzchni hali produkcyjnej, ale także pod jej zadaszeniem lub bezpośrednio na dachu, co po raz kolejny potwierdza fakt, że to rozwiązanie jest jedynym takim na rynku i najbardziej innowacyjnym ze wszystkich dostępnych. Czego nie można powiedzieć o tradycyjnych, zarówno słupowych stacjach transformatorowych, jak i betonowych. Szczególnie ta ostatnia, swoją estetyką nie wiele różni się od betonowego śmietnika z pojemnikami na odpady.

Innowacyjnej stacji transformatorowej ICZ-E, którą opatentowała i produkuje polska firma Elektrobud S.A. będziemy  się jeszcze na naszych łamach nieraz przyglądać. O tym, czy to nowoczesne rozwiązanie zasilające zostanie uhonorowane prestiżową Polską Nagrodą Innowacyjności 2017, dowiemy się podczas V Polskiego Kongresu Przedsiębiorczości w Zielonej Górze, który będzie się odbywał 26 i 27 października.