FILARY SUKCESU

Informacje Polityka mieszkaniowa

Dolny Śląsk to jeden z najdynamiczniej rozwijających się rynków nieruchomości w Polsce. O sukcesie decyduje sprawdzona kadra, która dba o komfort mieszkańców i wynajmujących budynki firm – taką udało się stworzyć spółce Wrocławskie Mieszkania. O drodze do sukcesu mówi prezes spółki Monika Tendaj-Bielawska.

 

W tym roku, jako jedyna firma z Wrocławia, otrzymaliście Państwo nagrodę Rzetelny Pracodawca. Co dla spółki oznacza to wyróżnienie?

Bardzo się cieszymy z przyznania nam tej nagrody. Czujemy się docenieni tym bardziej, że w zeszłym roku otrzymaliśmy nagrodę Lider Rozwoju Regionalnego- to potwierdza, że dynamicznie się rozwijamy. Tytuł Rzetelnego Pracodawcy jest dla nas ważny, ponieważ w pędzie do tego, żeby świadczyć usługi na najwyższym poziomie, nie zapominamy o naszym zespole. To w jaki sposób nasi pracownicy obsługują klientów czy mieszkańców stanowi podstawę budowania naszej pozycji na rynku i podstawę kształtowania naszego wizerunku.

Przypuśćmy, że jestem osobą, która przychodzi do Państwa bez wykształcenia preferowanego w tej branży, ale jestem zaangażowany i chętny do nauki. Czy dostałbym pracę?

Jeśli tylko będzie Pan miał te dwie cechy, to tak. Nowemu członkowi naszego zespołu możemy dać stabilność zatrudnienia po odpowiednim okresie próbnym. Potem dajemy możliwość rozwoju personalnego poprzez refundowane studia i szkolenia. Drugim obszarem jest rozwijanie umiejętności. Zależy nam na tym, żeby każdy pracownik wniósł do naszej firmy to, co potrafi najlepiej i to, w czym najlepiej się czuje.

Jakich pracowników obecnie Państwo poszukują?

Obecnie najbardziej zależy nam na osobach z wiedzą techniczną i umiejętnością pracy pod presją. Rozwój, który notujemy w ciągu ostatnich kilku lat pokazuje, że zadań o charakterze inwestycyjnym jest kilkanaście razy więcej w porównaniu z poprzednimi latami. Zapewnienie klientom obsługi na najwyższym poziomie to najpilniejsza potrzeba.

Jak zapowiada się rok 2019 dla Wrocławskich Mieszkań?

Planujemy rozwijać się w obszarze innowacji. Wbrew pozorom zarządzanie nieruchomościami to jest temat bardzo skomplikowany, który dotyka wielu dziedzin i jest w nim miejsce dla innowacji. Cała ewidencja nieruchomości, ewidencja przestrzenna, narzędzia, które pozwalają nam dokonywać analiz w zarządzaniu daną nieruchomością w sposób bardziej zautomatyzowany – to miejsca dla nowoczesnych rozwiązań. Do tego dochodzi ograniczanie niskiej emisji. To wielkie wyzwanie, z jakim przyjdzie nam się zmierzyć.

Planujecie Państwo stworzyć własny system informatyczny?

To duże uproszczenie. Żeby myśleć o takim systemie trzeba mieć rozeznanie, jakie dane, skąd, w jakim układzie chcemy zbierać. Systemy do zarządzania nieruchomościami to obszar, który dopiero się rozwija, ale mamy autorskie modele, które w najbliższych miesiącach będziemy przygotowywać do wdrożenia przynajmniej częściowo.

Jak spółka zamierza walczyć z niską emisją?

Szukamy nowoczesnych rozwiązań w zakresie zmiany sposobu ogrzewania zabytkowych budynków. Zamierzamy skupić się na zmianie sposobu ogrzewania na proekologiczne, żeby sprostać wymaganiom, jakie stawiają nam przepisy.