NOWA JAKOŚĆ ŻYCIA

Jeżeli ktoś uważa, że spółdzielczość mieszkaniowa jest postkomunistycznym przeżytkiem, to musi wybrać się do Rudy Śląskiej na Górnym Śląsku. Nastawienie na potrzeby mieszkańców, niebanalne inwestycje i nowoczesne podejście do biznesu to sygnatura Międzyzakładowej Górniczej Spółdzielni Mieszkaniowej „Perspektywa” w Rudzie Śląskiej.

Mimo zmian w prawie spółdzielczym, które weszły w życie na początku września 2017 roku, pracownicy spółdzielni nie zwalniają tempa. – Zamiast dywagować, zaczęliśmy działać. Przeszkoliliśmy pracowników odpowiedzialnych za wprowadzenie w życie postanowień ustawy, zaktualizowaliśmy rejestr członków Spółdzielni, a 24 stycznia Rada Nadzorcza podjęła uchwałę w sprawie sposobu wyliczania wysokości wkładu budowlanego – mówi prezes zarządu, Krzysztof Skrzymowski. Jednocześnie spółdzielnia prowadzi zaplanowane działania remontowo-modernizacyjne. W tym roku na te działania przeznaczono prawie 15 mln zł. Największe nakłady finansowe pochłoną roboty elewacyjne i docieplenia budynków. Następne pod względem kosztów są prace ogólnobudowlane, roboty dekarskie, stolarskie oraz wodno-kanalizacyjne. To również kolejny rok, gdy w zasobach spółdzielni będą wymieniane okna – prawie 500, oraz 16 dachów. Wymiana stolarki okiennej czeka piwnice w pięciu budynkach i częściach wspólnych 22 budynków.

Perła Perspektywy

Zaledwie pięć minut od autostrady A4, blisko szkół, przedszkoli, sklepów i centrum handlowego, trwa budowa Nowego Werdonu – aktualnej inwestycji spółdzielni. To nowoczesne budownictwo, ze wszelkimi wygodami i udogodnieniami XXI wieku, a jednocześnie wyraźnie widać tu charakterystyczną zabudowę osiedli robotniczych Górnego Śląska. Planowany do oddania w czwartym kwartale 2018 roku, Nowy Werdon to 9 mieszkań i 5 apartamentów w układzie szeregowym z garażem. Apartamenty te wyposażone są w przestronny taras i ogród. Parkingi umiejscowiono wewnątrz oraz na zewnątrz budynków i są przeznaczone do wyłącznego użytku mieszkańców. – Zadbaliśmy o to, aby wokół terenu znalazło się bezpieczne miejsce dla aktywnych dzieci, a plac zabaw w otoczeniu zieleni pozwoli na odpoczynek nie tylko młodszym, ale i starszym mieszkańcom. Nowy Werdon to nowa jakość życia na Górnym Śląsku – podsumowuje prezes Skrzymowski.

Rozmawiał Wojciech Grabarczyk 

You May Also Like