ICH ZNAK TO DOBRY SMAK

Gospodarka

Firma POLSTAN to prężnie rozwijający się zakład, znany nie tylko na lokalnym rynku spożywczym, ale również poza województwem świętokrzyskim. Kilkadziesiąt rodzajów wędlin i mięs produkuje się tu w oparciu o tradycyjne i sprawdzone metody.

Zakłady Mięsne „POLSTAN” zostały założone przez Wiesława Stępnia w roku 2007. Siedziba firmy mieści się w Kielcach, a zakład produkcyjny w miejscowości Pijanów,  w powiecie koneckim. Od początku funkcjonowania umiejętnie udaje się tu łączyć walory tradycji z nowoczesną technologią, produkując wyroby najwyższej jakości, której potwierdzeniem są uzyskane przez firmę nagrody i certyfikaty, ale przede wszystkim uznanie konsumentów. To firma z tradycjami przekazywanymi z pokolenia na pokolenie. W zakładzie szczególny nacisk kładziony jest na wykorzystanie nowych rozwiązań technologicznych i przestrzeganie przepisów BHP. Tajemnica sukcesu tkwi w umiejętnościach pracowników, możliwościach sprzętu produkcyjnego, technologii, a przede wszystkim w najwyższej jakości surowca, pozyskiwanego od sprawdzonych krajowych dostawców.  Firma ciągle się rozwija, rozbudowuje linię produkcyjną. Korzysta przy tym ze wsparcia programów operacyjnych tj. Rozwój Przedsiębiorstwa Współfinansowany przez Unię Europejską. Dzięki nim zmodernizowała zakład i wybudowała oczyszczalnię ścieków oraz zatrudniła dodatkową kadrę pracowniczą. Oferta zawiera pełną gamę wyrobów blokowych, wędzonek, kiełbas podsuszanych, jak i surowych oraz szereg wyrobów drobiowych.  Wyroby POLSTAN to starannie skomponowane kolekcje aromatycznych smaków, których różnorodność jest odpowiedzią na gusta wymagających klientów.  Jak mówi Wiesław Stępień, właściciel Zakładów Mięsnych „POLSTAN”: Ogromną wagę przywiązujemy do bacznej obserwacji rynku i analizy sprzedaży – ten rok jest dla nas bardzo ważny, będziemy próbować wprowadzić nasze wyroby na rynek Wielkiej Brytanii. Jesteśmy elastyczni, dlatego też zakład rozwija się, produkcja rośnie, zdobywamy nowych klientów. Słowem – podążamy w dobrym kierunku.

Dzieje się tak dlatego, że filozofia Zakładów Mięsnych POLSTAN oraz wieloletni kontakt z klientami nigdy nie pozwoliły na odstąpienie od – towarzyszących początkom firmy – wysokich standardów.