PRACĘ OFERUJĄ OD ZARAZ…

Gospodarka

 

PRACĘ OFERUJĄ OD ZARAZ…

 

W województwie zachodniopomorskim uchodzą za jednego z bardziej wpływowych i rzetelnych pracodawców. O tym, dlaczego warto podjąć pracę w firmie opartej na stabilnych skandynawskich fundamentach przekonuje Iwona Uszakiewicz – prezes zarządu Rimaster Poland Sp. z o.o.

 

Na czym opiera się działalność Rimaster Poland Sp. z o.o. i co można powiedzieć na temat oferty firmy?

Jesteśmy częścią szwedzkiej grupy Rimaster w Polsce zlokalizowaną w województwie zachodniopomorskim, w miejscowościach Czaplinek i Borne Sulinowo. Rimaster jest partnerem, który buduje relacje z klientami, jednocześnie oferując uproszczone rozwiązania dla światowego przemysłu. Naszym zadaniem jest zapewnienie pełnego wsparcia przy projektowaniu i produkcji wyrobów elektrycznych, elektronicznych i mechanicznych. Oferujemy kompleksowe rozwiązania systemów kabin dla pojazdów specjalnych oraz instalacji przemysłowych, zaczynając od opracowania projektu do dostawy kompletnych rozwiązań. Naszymi największymi klientami są: BT należąca do grupy Toyota, AtlasCopco, Cargotec, Haulotte, Vaderstad, Dynapac, Mecalac i wielu innych.

Są Państwo nominowani do prestiżowej nagrody Rzetelny Pracodawca 2017. Co decyduje o wysokim poziomie prowadzonej przez firmę polityki personalnej?

Dla Rimaster najważniejsi są pracownicy. Nieustannie dbamy o ich środowisko pracy, nie tylko w zakresie prawnym czy BHP, ale też w kwestii wzajemnych relacji. Bardzo dużą wagę przywiązujemy do dobrej atmosfery pracy, zarówno wewnątrz organizacji, jak i w relacjach z kontrahentami, a także pracy w dobrej kondycji psychofizycznej.

Firma się rozwija z roku na rok, przybywa klientów i dostawców, organizacja się rozrasta.
Elastycznie dostosowujemy się do wielu zmian, jednak stale dbamy o to, aby nasza kultura nie uległa zmianie – zależy nam, aby to co nas wyróżnia na rynku, nadal stanowiło o sile firmy Rimaster.

Systematycznie zwiększają Państwo zatrudnienie.  Ile osób z regionu znalazło już u Państwa pracę i ile jeszcze zostanie zatrudnionych?

W tej chwili zatrudniamy ok 620 osób, głównie z województwa zachodniopomorskiego. Poziom zatrudnienia wzrasta relatywnie do potrzeb produkcyjnych, a te zależą od pozyskiwania kolejnych klientów. Systematycznie rozwijamy linie produkcyjne i projekty. Grupa, do której należymy, nieustannie poszerza asortyment o nowe produkty. W ślad za tym wzrasta liczba pracowników, w najbliższej przyszłości może się ona zwiększyć się o kolejnych 100 osób.

Na polskim rynku pracy to pracodawcy coraz częściej zabiegają o pracowników, a nie odwrotnie, jak jeszcze kilka lat temu. W jaki sposób zachęcacie do podjęcia pracy w Rimaster?

Naszym atutem jest dobra opinia na lokalnym rynku pracy. Pracownicy sami do nas przychodzą. Odchodzą nieliczni, z powodów, na które firma nie ma wpływu. Zależy nam na modelu firmy, do której chce się przyjść, a przede wszystkim – chce się w niej zostać. I ta druga część jest tak naprawdę dla nas najistotniejsza. W tym kierunku zmierzają nasze działania, aby zatrzymać doświadczoną kadrę. W naszym pakiecie socjalnym pracownicy otrzymują dofinansowania z okazji świąt, jak również dopłaty do aktywności sportowej i wypoczynku. Dostają także bilety na lokalne eventy. Poza tym organizujemy imprezy integracyjne i wycieczki dla pracowników. Dofinansowujemy również naukę języków obcych.

 

Dziękuję za rozmowę.