19 GROSZY DLA SPORTOWCÓW

Informacje

Setki milinów złotych przekazują gracze na sport i kulturę w Polsce, dzięki spółce LOTTO, każdego roku. Gracze  LOTTO, każdego dnia przekazują po 19 groszy z każdej 1 złotówki zainwestowanej w zakłady wzajemne, wspierając tym samym sport i kulturę w naszym kraju.  

Marka LOTTO, jest jedną z najbardziej znanych polskich spółek Skarbu Państwa, posiada wszystkie certyfikaty gwarantujące bezpieczeństwo oferowanych produktów. Właściciel marki LOTTO, Totalizator Sportowy należy do międzynarodowej organizacji loteryjnej i jest ważnym członkiem World Lottery Association oraz The European State Lotteries and otot Association.

Działa nieprzerwanie od 60 lat, dysponuje obecnie siecią ponad 17 000 punktów sprzedaży działających w systemie online. Utworzony został w celu kumulowania i gromadzenia  środków finansowych, które są nie przerwanie od lat przekazywane  na remonty i budowę obiektów sportowych. W 2018 roku,  w setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę Fundacja LOTTO uruchomiła Program stypendialny „100 na 100” im. Haliny Konopackiej i Ignacego Matuszewskiego. Stypendia kierowane do  100 studentów, wsparcie wypłacane będzie przez rok w wysokości 1250zl brutto do grudnia 2019 roku

Pieniądze te zasilają również budżet Ministerstwa Sportu i Turystki, dzięki tym funduszom MSiT wspiera min. młodzież poprzez program  ,,Sport Wszystkich Dzieci”  na rok 2019 nabór wniosków już ruszył. Praca nad doskonaleniem technik treningów, utrzymywanie formy i kondycji są ważne w sporcie, ale są czasochłonne i kosztowne. Dzięki wsparciu totalizatora swoje kariery mogli rozwijać tacy sportowcy jak: Sebastian Kłosiński (łyżwiarstwo szybkie), Patrcja Maliszewska (short track) i wioślarska czwórka utalentowanych wioślarek: między innymi Maria Springwald.

Spółka dodatkowo przekazuje dotacje Funduszowi Promocji Kultury dedykowane na promocje i rozwój  kultury, sztuki i organizację ogólnopolskich i lokalnych wydarzeń w tym imprezy sportowe. Totalizator Sportowy niezależnie od dopłat wspiera samodzielnie organizacje, kluby i wydarzenia sportowe. Najważniejszym z działań jest wieloletnia współpraca z Polskim Komitetem Olimpijskim.