BIZNES PLUS – KONGRES 590

Informacje

 

Za nami kolejna edycja Kongresu 590, Jasionka pod Rzeszowem przez dwa dni była najważniejszym punktem na mapie polskiej gospodarki. Do G2A Areny przyjechało kilka tysięcy prezesów, rektorów i samorządowców z całego kraju. 

Tegoroczna edycja Kongresu 590 miała podkreślić, że odbywa się w roku specjalnym dla narodu, świętującego setną rocznicę odzyskania niepodległości. Przy tej okazji podkreślano tu konieczność ścisłej współpracy między światem polityki a prywatnym biznesem. Na każdym kroku podkreślano, że jest to fundament podtrzymania dobrego tempa krajowej gospodarki. Wiele czasu poświęcono też innym zagadnieniom. Wielką popularnością cieszył się panel związany z transportem kolejowym. Jednym z najważniejszych prelegentów na kongresie był Pan Ireneusz Merchel Prezes PKP PLK. W rozmowie z naszą redakcją tłumaczy czemu, najbliższy rok zapowiada się jako przełomowy w historii polskiej kolei. 

Innym tematem który na wydarzeniu cieszył się ogromną popularnością była energetyka. Jedną z kluczowych kwestii była dyskusja nad dywersyfikacją źródeł energii. W panelu dotyczącym tego tematu udział wzięli przedstawiciele Gobarto S.A. Jeden z największych krajowych producentów mięsa wchodzi obecnie na rynek biogazowni rolniczych, zapowiadając realiazcję takich inwestycji we współpracy z rolnikami. Pan Michał Ćwil w rozmowie z naszą redakcją opisywał jakie plany w tym zakresie ma firma.