CZEGO OCZY NIE WIDZĄ

Gospodarka Informacje

Nieustanna ekspansja, poszukiwanie nowych obszarów biznesowych i rozwój w dziedzinie urządzeń do mierzenia i wykrywania gazów. Po 30 latach zdobywania doświadczenia spółka Alter stworzyła markę będącą kwintesencją doskonałych rozwiązań technicznych, najlepszej jakości materiałów oraz nowatorskich konstrukcji. Alter to produkty spełniające najostrzejsze normy oraz życzenia najbardziej wymagających klientów.

 

Położona w Tarnowie Podgórnym firma ALTER właśnie zakończyła podbój rynku w Kazachstanie, gdzie wprowadziła swoje rozwiązania. Obecnie jest jednym z najbardziej dynamicznie rozwijających się polskich producentów urządzeń do mierzenia i wykrywania gazów. Jej celem jest oferowanie produktów i usług, które służą podniesieniu bezpieczeństwa, ochronie środowiska oraz zdrowia i życia. – Postęp techniczny oraz wielkie osiągnięcia zobowiązują nas do stawiania sobie coraz ambitniejszych celów, pozwalając tym samym wdrażać produkty zaspokajające oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów – mówi prezes zarządu spółki, Grzegorz Wasielewski.

Siła spółki ALTER to pełne i kompleksowe skupienie na kliencie, staranny dobór rozwiązań do jego wymogów oraz nieustannie uaktualniana oferta. Dowodem tego może być fakt, że minimum raz w roku firma wprowadza na rynek nowe urządzenie. – Nasze produkty zyskują ogromne uznanie w oczach ekspertów, czego potwierdzeniem są liczne nagrody branżowe. Detektory czy mierniki, które produkujemy, zdobywają wiele nagród w różnych kategoriach, m.in. Złote Metale Międzynarodowych Targów Poznańskich. Dodatkowo, jesteśmy doceniani na targach branżowych SAWO, Wodociągowo-Kanalizacyjnych czy POL-GAZ-EXPO – z dumą dodaje prezes. Wykorzystanie innowacyjnych technologii stosowanych w produkcji detektorów wysokiej jakości buduje zaufanie rzeszy klientów, pozwalając na dynamiczny rozwój firmy. Jednym z ostatnich sukcesów wizerunkowych jest wyróżnienie prestiżowym Diamentem Forbesa 2018.

Trzy dekady w branży pozwalają zaproponować szereg produktów oraz usług w zakresie detekcji i pomiaru gazów wybuchowych, toksycznych oraz tlenu, a dzięki prowadzeniu m.in. serwisu detektorów gazu, spółka udziela partnerom szerokiej pomocy w przypadku podejrzenia nieszczelności wykrywacza. Na uwagę zasługuje również fakt, że istotnym elementem działań spółki jest także kalibracja czujników.

Przewagą spółki ALTER jest kompleksowa obsługa klientów: począwszy od projektu i dostawy, po montaż i serwis urządzeń. – W interesie naszych klientów łączymy kompetencje w wielu dziedzinach, oferując doradztwo techniczne, dobór urządzeń, projekt, montaż, uruchomienie, bezpłatne szkolenie z zakresu obsługi i eksploatacji oraz serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Pracownikom stawiamy szczególne wymagania, bowiem ich kwalifikacje są gwarancją sukcesu i zadowolenia klientów – dodaje prezes.

Wiedza, doświadczenie oraz ogromny potencjał techniczny gwarantują najwyższą jakość, funkcjonalność oraz przyjemność użytkowania produkowanych urządzeń. Skupiając się na ciągłym udoskonalaniu posiadanego asortymentu. ALTER jest marką docenianą i akceptowaną przez klientów nie tylko na rynku polskim, ale także europejskim. – Dla zagwarantowania najwyższej jakości produktów, posiadamy własne laboratorium pomiarowe, w którym prowadzone są badania nad nowymi produktami oraz serwis i kalibracja urządzeń eksploatowanych przez naszych klientów – podsumowuje G. Wasielewski. ALTER S.A. to również społeczna odpowiedzialność w biznesie, która od wielu lat jest sponsorem klubu kolarskiego TARNOVIA z Tarnowa Podgórnego. Wsparcie firmy umożliwia zawodnikom przygotowanie i start w najważniejszych konkurencjach rangi mistrzowskiej.

W najbliższych latach spółka inwestować będzie we wzrost konkurencyjności na rynku przenośnych i stacjonarnych urządzeń do mierzenia i wykrywania gazów. Z tego tytułu najbardziej nowatorskim urządzeniem ma być detektor gazu dedykowany dla biogazowni, co niewątpliwie podkreśla innowacyjność i zaangażowanie spółki w ochronę środowiska.