Ekskluzywna odzież na każdą miarę

Gospodarka Informacje

Na rynku eleganckiej odzieży męskiej są już od prawie 30 lat. Ich garnitury, marynarki i koszule, a także spodnie i płaszcze dedykowane są klientom w każdym wieku. Co istotne marka Dastan stawia na klasyczne wzory ale nie boi się też nowoczesnych fasonów i kolorów. Najwyższej jakości odzież oferuje na terenie ponad 160 placówek w całym kraju. Więcej w rozmowie ze współwłaścicielem DASTAN – Damianem Staniaszkiem.

Jaka jest geneza marki DASTAN i jakiej grupie klientów jest dedykowana?

Firmę założył Grzegorz Staniaszek w 1989 roku  w Tuszynie, gdzie do dziś znajduje się własna szwalnia. Okres transformacji stworzył zarówno wiele możliwości, nie tylko żeby rozpocząć własną działalność, ale przede wszystkim odsłonił wielką niszę na krajowym rynku rynku mody męskiej. Elegancka i klasyczna odzież dla mężczyzn poza kilkoma dużymi sklepami, czy usługi krawców szyjących na miarę była prawie nie dostępna. Założyciel Dastan wprawdzie sam nie trudnił się krawiectwem ale interesował się modą męską i chciał lepiej ubierać panów wokół siebie. Jego głównym celem był rozwój świadomości mody oraz poczucia estetyki wśród mężczyzn. Dlatego zaprosił do współpracy doświadczonych krawców i razem z nimi stworzył początkowo linię samych garniturów szytych na skalę przemysłową.  Pozwoliło to zaoferować dobre garnitury w dobrej cenie. W kolejnych latach w ofercie Dastan pojawiały się kolejno: okrycia wierzchnie, płaszcze, kurtki, marynarki, a także koszule i spodnie. Od początku działalności firmy wszystkie modele szyte były i są w Polsce. W firmie zatrudniono nie tylko najbliższych, ale i najlepszych lokalnych krawców oraz szwaczki. W tej chwili Dastan tworzy już drugie pokolenie rodzinnej firmy – do wciąż zarządzającej głowy rodziny dołączyły dzieci oraz brat. Oferta marki skierowana jest do mężczyzn w każdym wieku, którzy w ubiorze cenią sobie klasyczne rozwiązania, a także do tych, którzy są otwarci na nowości i eksperymenty, i nie boją się nowoczesnych fasonów czy kolorów. Wśród proponowanych garniturów, marynarek, koszul czy spodni znaleźć można modele spełniające zarówno wymogi formalnej elegancji, jak i takie, które pozwalają na stworzenie zestawu „smart casual.”

Co wyróżnia DASTAN spośród innych odzieżowych marek, które są na polskim rynku?

DASTAN przywiązuje dużą wagę do jakości produktów ich wykonania, z dbałością o wszystkie detale oraz do profesjonalnej obsługi klienta. Wierzymy, że te dwa elementy równie mocno składają się na sukces marki, dlatego każdy produkt przechodzi dokładną kontrolę jakości, a w naszych sklepach zatrudniamy personel, które najpierw przechodzi kilkutygodniowe szkolenie, a potem regularnie kursy doszkalające. Nasi klienci są dla nas najlepszą reklamą i polecają markę DASTAN swoim znajomym, właśnie dzięki naszemu profesjonalizmowi i wysokiej jakości produktów oraz odpowiednim cenom.

Dla stałych klientów przygotowali Państwo program lojalnościowy DASTAN Club. Na czym on polega i co zyskują jego uczestnicy?

Klient dokonujący pierwszych zakupów może przystąpić do programu lojalnościowego DASTAN CLUB, który daje mu przede wszystkim dostęp do rabatu -5% na start a docelowo nawet -15% na każde zakupy (ZŁOTA KARTA),  dostęp do bieżących promocji, kampanii i eventów oraz pozostałych informacji związanych z marką i oferowanymi przez nią produktami.

Dastan na terenie całego kraju ma kilkadziesiąt sklepów. Jakie są plany na najbliższą przyszłość? Czy tych punktów na mapie Polski, w których będzie można kupić odzież Dastan będzie jeszcze więcej?

Posiadamy rozbudowaną ogólnopolską sieć 21 salonów firmowych oraz sklepów partnerskich – blisko 140 placówek. Punktów na mapie w których będzie można kupić odzież marki Dastan będzie zdecydowanie więcej. Chcemy być obecni we wszystkich województwach – w miastach powyżej 80tys. mieszkańców. Stawiamy szczególnie na rozwój własnej sieci salonów firmowych. Do końca 2016 r. zamierzamy otworzyć kolejne 6 punktów.

Rozmawiał: Marcin Pawlenka.