INFRASTRUKTURA, KTÓRA WSPIERA SPORTOWCÓW

Gospodarka Informacje

Firma S-Sport powstała w 2011 roku z pasji i zaangażowania. Nie jest przesadą stwierdzenie, że na boisku zostawia swoje serce – a dokładniej na wielu boiskach, bo spółka brała udział w projektach, dzięki którym polskie stadiony stoją na wysokim, europejskim poziomie.

Żaden rejon w Polsce nie kojarzy się z piłką nożną tak mocno, jak Górny Śląsk. To z tamtejszych familoków wywodzili się piłkarze, którym reprezentacja zawdzięcza najlepsze lata. Jednak nie jest to jedyna rzecz, jaka łączy Śląsk z tym sportem. S-Sport Sp. z o.o. miał udział w stawianiu najważniejszych obiektów sportowych w tym kraju. Początki firmy były jednak związane z czymś kompletnie innym. Na początku swej działalności firma zajmowała się tworzeniem materiałów promocyjnych i organizowaniem akcji marketingowych dla firm i samorządów. Stawiając na jakość i profesjonalizm, firma z czasem wypłynęła na szerokie wody, stając do przetargów o ogólnopolskim zasięgu.

Sytuację zmieniło największe wydarzenie sportowe, jakie miało miejsce w Polsce – Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej w 2012 roku. W trakcie przygotowań, w całym kraju powstawały nowoczesne areny sportowe. Firmie udało się zostać podwykonawcą przy budowie Stadionu Narodowego w Warszawie. Od tego momentu S-sport zaczął swój dynamiczny rozwój. Na swoim koncie mają między innymi udział w budowie stadionu we Wrocławiu, przebudowę stadionu miejskiego w Zabrzu – który może obecnie pomieścić ponad 24 tysiące kibiców oraz stadionu Bruk-Bet Termalika Nieciecza. Z czasem S-sport rozszerzył swoją ofertę o modernizację i zarządzanie obiektami sportowymi. Obecnie firma jest w trakcie realizacji marzenia tysięcy kibiców z Białej-Podlaskiej. W maju ruszyły prace związane z modernizacją stadionu miejskiego. Według magistratu to największa inwestycja w mieście. Budową całkowicie nowego stadionu zajmie się właśnie firma S-Sport. W ramach inwestycji zbudowany zostanie parking, trybuna z 3 tys. miejsc siedzących oraz sale fitness, odnowy biologicznej oraz szatnie. Zmodernizowana zostanie też płyta boiska. Dodatkowo zbudowana zostanie hala sportowa, z której będzie mógł korzystać Zespół Szkół Zawodowych nr 1, mieszczący się niedaleko stadionu. Wartość tej inwestycji to ponad 20 mln zł. Pierwsza część obiektu ma być gotowa we wrześniu 2019 roku. Niespodziewane są żadne opóźnienia.

S-sport jest również kompleksowym wykonawcą boisk piłkarskich o nawierzchni sztucznej i hybrydowej oraz bieżni lekkoatletycznych z certyfikatem IAAF. To autoryzowany przedstawiciel włoskiej firmy „Italgreen”. Sama nawierzchnia hybrydowa PowerGrass, którą stosuje w swoich projektach, wygląda jak murawa w pełni naturalna. Trawa naturalna rośnie lepiej i jest mocniejsza w sąsiedztwie trawy syntetycznej, wyznaczając nowe standardy dla systemów boisk hybrydowych. PowerGrass zapewnia trawie naturalnej korzystne warunki wzrostu i umożliwia grę już od samego początku, nawet w ciężkich warunkach, takich jak częste użytkowanie, warunki pogodowe, czy błędy w utrzymaniu. Jest lepszą alternatywą dla zwykłych boisk syntetycznych. Zapewnia wystarczającą liczbę godzin gry w celach treningowych oraz oficjalnych rozgrywek.

S-sport proponuje też bardzo duży zakres usług, od systemów ogrodzeń po siedziska stadionowe renomowanych firm europejskich. Na dużą uwagę zasługuje autorski projekt stadionów modułowych, które da się rozbudować wraz z rozwojem klubu i rosnącymi potrzebami.

Firma S-sport od początku swojej działalności przyczyniła się do rozwoju regionalnego w całej Polsce. Poprzez swoje realizacje rozwinęła pasję sportową w wielu polskich miastach, a także wpłynęła na rozwój przedsiębiorczości.

Biorąc pod uwagę bardzo dużą ilość wygranych przetargów, profesjonalizm i nowoczesne podejście do biznesu, Rada Programowa Polskiej Agencji Przedsiębiorczości postanowiła wyróżnić S-sport nominacją do prestiżowej nagrody Lider Rozwoju Regionalnego 2018. Przedstawiciele firmy S-sport będą również obecni na VI Polskim Kongresie Przedsiębiorczości w Poznaniu jako wsparcie i partner merytoryczny podczas debaty „Biznes w sporcie”.