ODKRYJ MOC UZDROWISKA W KAMIENIU POMORSKIM

Informacje

Utrata zdrowia w wypadku lub w wyniku nieszczęśliwego zbiegu okoliczności, to często wyrok. Zwłaszcza, gdy urazy są rozległe, a lekarze prognozują mały procent szans powrotu do pełnej sprawności. Zrezygnowanym pacjentom z pomocą przychodzą specjaliści z uzdrowiska.

Nie od dziś wiadomo, że odpowiednio dobrana rehabilitacja i zaawansowana wiedza medyczna potrafią zdziałać cuda. Przykłady, gdzie pacjenci – pod czujnym okiem wyspecjalizowanej kadry – powracali do zdrowia można mnożyć. Ci, którzy byli przykuci do łóżka lub wózka inwalidzkiego dziś stawiają swoje pierwsze kroki ku zdrowiu, zarówno fizycznemu, jak i mentalnemu. Właśnie te osiągnięcia za swój największy sukces postrzegają eksperci z Uzdrowiska Kamień Pomorski.

Cuda nowoczesnej rehabilitacji

Obiekt należy do  europejskiej i światowej elity specjalistycznych, nowoczesnych centrów rehabilitacji, gdzie do przywracania i utrzymywania sprawności pacjentom neurologicznym oraz z dysfunkcjami narządu ruchu stosowane są najnowszej generacji urządzenia: egzoszkielety, czyli przenośne, bioniczne szkielety oraz lokomat – orteza pozwalającą na chód po bieżni. Misją Uzdrowiska jest przede wszystkim przywracanie sprawności i jej utrzymanie, dlatego rehabilitanci uczą również, jak kontynuować ćwiczenia w warunkach domowych.

Nowoczesna stomatologia

Placówka wyposażona jest nie tylko w specjalistyczny sprzęt do rehabilitacji. Można skorzystać tu również z nowoczesnych usług stomatologicznych, dzięki czemu wszelkie niezbędne badania zostaną wykonane w jednym miejscu, przy użyciu najnowszej generacji urządzeń, np. do radiodiagnostyki czy tomografii komputerowej.

Leczenie i zabiegi z zakresu stomatologii zachowawczej, endodoncji, implantologii, chirurgii, protetyki, periodontologii oraz kosmetyki natomiast są przeprowadzane przy użyciu m.in. bezbolesnej technologii 3D. Dzięki czemu czas leczenia skraca się, a pacjent unika krępujących dla siebie i innych sytuacji, jak również trwającej wiele tygodni kuracji.

Relaks w uzdrowisku

Pobyt w uzdrowisku nie musi się kojarzyć jedynie z rehabilitacją urazową. Czasem warto zadbać również i o swoje zdrowie psychiczne, zwłaszcza, gdy czujemy się przemęczeni i przepracowani. Nie bez powodu obecnie swój renesans przeżywa balneologia, dziedzina wiedzy medycznej, w której wykorzystuje się naturalne surowce lecznicze. Po latach odczuwania skutków ubocznych środków farmakologicznych, ponownie zwracamy się ku naturze i jej leczniczym właściwościom. I słusznie. Dary natury stanowią podstawę działalności sanatorium w Uzdrowisku Kamień Pomorski. Można tu skorzystać m.in. z kąpieli solankowych, które dostępne są w nowo wybudowanym obiekcie z nowoczesnym basenem oraz sekcją SPA.

Sama zaś miejscowość wraz z okolicami to niezwykle popularny i atrakcyjny turystycznie region z fascynującą historią. Na przestrzeni wieków współtworzyły ją niezwykłe osobowości, a jej kultywowanie oraz popularyzacja jest udziałem obecnych mieszkańców miasta, niezwykle przyjaznych wszystkim gościom. Pobyt w Uzdrowisku zadowoli więc nawet najbardziej wymagających gości, którzy kochają łączyć turystykę z odnową biologiczną.

Dobroczynny wpływ borowiny

W rejonie Kamienia Pomorskiego także wydobywana jest borowina – jeden z najcenniejszych darów natury, który często określa się mianem „czarnego złota”. To skuteczny lek i naturalny kosmetyk. Surowiec jest szczególną odmianą torfu, a leczenie nim to jeden z najstarszych zabiegów uzdrowiskowych. W borowinach można się kąpać lub okładać nimi ciało. Tego typu zabiegi zwane są bodźcowymi i polegają na stopniowym przegrzewaniu ciała pacjenta. Rezultatem jest poczucie wyraźnej poprawy ruchomości stawów oraz lepszej elastyczności mięśni.

Borowina pomocna jest m.in. w leczeniu zwyrodnień kręgosłupa i stawów, chorób pourazowych układu ruchu, przykurczy mięśniowych i stawowych, reumatycznych chorób mięśniowych, przewlekłych stanach chorobowych nerek, pęcherzyka żółciowego, kamicy nerkowej, wątroby, czy nieżycie żołądka.

„Czarne złoto” nie jest jednak zarezerwowane dla wybrańców. W Uzdrowisku Kamień Pomorski nie tylko dostępne są liczne zabiegi z wykorzystaniem borowiny, ale również wiedząc jak wielkie niesie korzyści zdrowotne, Uzdrowisko z myślą o pacjentach prowadzi sprzedaż borowiny w ilościach detalicznych oraz hurtowych do innych ośrodków, wykorzystujących to „czarne złoto” w swoich zabiegach leczniczych lub kosmetycznych.