Polska biurowcami stoi

Informacje

W 2015 roku wynajęto rekordową ilość powierzchni biurowych w Polsce – łącznie 1,5 mln m2. Ponad połowę tych powierzchni wynajęto w Warszawie. Najwięcej miejsca potrzebował sektor usług (24 %), niewiele mniej branże IT i telekomunikacyjna (19%). Najemcy najczęściej wybierali biurowce na Mokotowie (229,3 tys. m2) i na obrzeżach centrum (227 tys. m2). Deweloperski prym w stolicy wiedzie HB Reavis, z niespełna 30 tys. m2 wynajętymi w swoich nowoczesnych biurowcach. Niedaleko w tyle pozostaje równie potężne Ghelamco Poland z wynikiem 21,5 tys. m2 wynajętej powierzchni w swoim Warsaw Spire, którego ukończenie planowane jest na kwiecień tego roku.

Prognozy dla branży na  rok 2016 i 2017 pozostają równie pozytywne. Szacuje się, że popyt na nowoczesne powierzchnie biurowe w Warszawie będzie utrzymywał się na równie wysokim poziomie.

Poza Warszawą najemcy podpisali umowy na 682,9 tys. m2. Powierzchni biurowych. Na drugim miejscu po stolicy uplasował się Kraków, ale dużym zainteresowaniem cieszyły się również: Poznań, Trójmiasto, Łódź, Wrocław i Katowice.