PRZEDSIĘWZIĘCIE NA EUROPEJSKĄ SKALĘ

Informacje

Firma Elektrobud S.A. opatentowała i produkuje przemysłową stację transformatorową ICZ-E, będącą innowacyjnym konceptem, przynoszącym wymierne korzyści finansowe. To odpowiedź na tradycyjne rozwiązania, których budowa i eksploatacja jest kilkukrotnie droższa, a walory estetyczne pozostawiają wiele do życzenia.

Decydujący o ekonomicznych zyskach, wynikających z budowy i eksploatacji przemysłowej stacji transformatorowej firmy Elektrobud S.A., jest przede wszystkim jej innowacyjny zamysł, polegający na umieszczeniu jej wewnątrz obiektu, a nie przy granicy działki. W tradycyjnych rozwiązaniach słupową lub betonową stację transformatorową umieszcza się przy granicy działki ze względu na konieczności zaprojektowania na terenie przedsiębiorstwa parkingów, dróg dojazdowych i pożarowych.

Niektórzy przedsiębiorcy, decydujący się na rozpoczęcie nowej inwestycji, z braku wiedzy stawiają na tradycyjne produkty zasilające. Nie szukają rozwiązań, które efektywnie i skutecznie zmniejszają zużycie energii elektrycznej. Wielu z nich nie ma rozeznania w faktycznych różnicach w kosztach budowy stacji transformatorowych, a także kosztów eksploatacji. Warto stosować rozwiązania, które efektywnie zmniejszają zużycie energii elektrycznej, potrzebnej do wykonania tej samej pracy. Niższe koszty zużycia energii przynoszą przedsiębiorstwu realne zyski. Można je już obniżyć na etapie opracowania inwestycji i samej budowy. Obniżenie kosztów budowy następuje w wyniku zabudowy przemysłowej stacji transformatorowej w pobliżu urządzeń potrzebujących dużo energii elektrycznej. Zyski generuje się dzięki zakupowi małej ilości kabli niskiego napięcia. W tradycyjnych rozwiązaniach ilość i długość kabli niskiego napięcia jest bardzo duża, ponieważ tego typu stacje zabudowane są przy granicy działki przedsiębiorstwa Wybór takich stacji transformatorowych skutkuje zakupem drogich, grubych miedzianych kabli niskiego napięcia Kable elektryczne nagrzewając się od przepływającego prądu, zamieniają znaczną część energii elektrycznej w  ciepło.

To właśnie wymierne i mierzalne korzyści finansowe są najważniejszym atutem przemysłowej stacji transformatorowej ICZ-E, które wynikają z obniżenia kosztów budowy zasilania elektroenergetycznego i zmniejszenie strat cieplnych. Dla przykładu –  w zakładzie produkcyjnym, który pracuje przez 22 dni w miesiącu, w systemie dwuzmianowym  miesięczna strata w przesyle energii elektrycznej w stosunku do tradycyjnego rozwiązania to zysk ponad 5.000,0 zł W skali roku generuje zysk w wysokości 60.000,00 zł, a w okresie 10 lat 600.000,00 zł . Sumaryczny zysk z obniżenia kosztów budowy i kosztów eksploatacji to 1.000.000,00 zł.

Elektrobud S.A. wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, już na etapie projektowania może zaproponować umiejscowienie przemysłowych stacji transformatorowych ICZ-E nie tylko na powierzchni hali produkcyjnej, ale także pod jej zadaszeniem lub bezpośrednio na dachu, co po raz kolejny potwierdza fakt, że to rozwiązanie jest najbardziej innowacyjnym ze wszystkich dostępnych na rynku. Dodatkowym, a także bardzo istotnym atutem tego produktu, szczególnie w dobie energooszczędnych i przyjaznych dla środowiska naturalnego rozwiązań, jest jego proekologiczny charakter, wynikający z ograniczenia zużycia energii elektrycznej. Wśród dostępnych na rynku stacji transformatorowych, jedynie opatentowana przez Elektrobud S.A. przemysłowa stacja transformatorowa spełnia wymagania przemysłu w obniżaniu stałych kosztów.

Wszystkich zainteresowanych tym innowacyjnym rozwiązaniem, zachęcamy do zapoznanie się z ofertą firmy:www.elektrobud.pl