OBRÓBKA METALI W KLASIE PREMIUM

EL-BOX Sp. z o.o. Sp. k. to ponad 25-cio letnie doświadczenie, nieustający rozwój spółki, profesjonalne podejście do klienta i co istotne wdrażanie najnowocześniejszych technologii na rynku. Więcej o spółce, która jest niekwestionowanym liderem w branży obróbki i kształtowania blach mówi Krzysztof Kraszewski – prezes zarząd EL-BOX Sp. z o.o. Sp. k.

 

Jaka jest kondycja i na czym opiera się działalność spółki, po ćwierćwieczu funkcjonowania?

Przede wszystkim jest miejscem pracy dla ponad 60 osób, a w niedalekiej przyszłości zatrudnienie wzrośnie z racji ekspansji na nowe rynki. Główny profil naszej działalności to obróbka i kształtowanie blach. 25 lat w branży jest naszym atutem. Ciągłość, ustalony profil działalności i wysoka jakość świadczonych usług pozwoliły wypracować dużą wiarygodność i renomę wśród odbiorców. Realizujemy zamówienia dla klientów z różnych branż, czego efektem jest ciągły rozwój naszej działalności oraz motywacja do wprowadzania nowych rozwiązań w zakresie wykonywanych usług i produktów. Jest to kolejny element decydujący o naszej konkurencyjności na rynku. Największe sukcesy odnosimy przy realizacji zamówień dla sektora konfekcyjnego, elektrotechnicznego, kolejowego, elektronicznego, elektrycznego, oświetleniowego, klimatyzacyjnego i muzycznego.

 

Jaki jest główny zakres usług EL-BOX?

Działamy kompleksowo. Współpraca z nami zaczyna się od uzgodnienia wymagań i warunków technicznych, poprzez projektowanie i opracowanie technologii, następnie wykonujemy serię prototypową do wdrożenia seryjnej produkcji obudów, kończymy na wykonaniu pokryć galwanicznych, lakierniczych oraz sitodruku. Dokładny zakres naszych usług można podzielić na kilka kategorii: cięcia laserowe, gięcie blach, wykrawanie blach, montaż elementów złącznych oraz inne specjalistyczne usługi obróbki metali. Warto wspomnieć, że nasza kadra pomaga klientowi w rozwiązywaniu wszystkich problemów technicznych związanych z realizacją projektu. Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych maszyn i technologii, gwarantujemy dokładność i powtarzalność wykonywanych podzespołów. Oferujemy krótkie terminy dostaw oraz konkurencyjne ceny, a naszą propozycję kierujemy głównie do tych klientów, którzy są gotowi na rozwijanie swojego biznesu i zwiększenie zadowolenia kontrahentów.

 

Co wyróżnia spółkę na tle konkurencyjnych firm?

Naszą cechą charakterystyczną jest otwartość na szukanie nowych rozwiązań. Stawiamy na ciągły rozwój i doskonalenie wachlarza usług, by w jak najskuteczniejszy sposób wychodzić naprzeciw oczekiwaniom klientów. Obecnie jesteśmy na etapie rozbudowy systemu zarządzania ERP, dzięki któremu usprawniliśmy system realizacji zamówień. Wprowadzenie systemu ERP pozwoliło na integrację pracy wszystkich działów poprzez wykorzystanie wspólnej, ujednoliconej bazy danych.

Ważnym elementem jest też atmosfera współpracy. Staramy się, by nasi klienci czuli, że są obsługiwani przez profesjonalną firmę, z którą ustalanie detali to czysta przyjemność. Nasze spojrzenie na kompozycję marketingową „4P” zakłada skupianie się na „product” i „place”, a nie tylko „price” i „promotion”. Podsumowując, EL-BOX jest skoncentrowany na potrzebach klientów i to nas wyróżnia.

 

Tym co wyróżni Państwa jeszcze bardziej na tle konkurencji jest projekt „Wdrożenie innowacyjnej technologii obróbki profili metalowych”. Co można powiedzieć o tej najnowocześniejszej technologii?

Jest to projekt realizowany przy wsparciu Banku Gospodarstwa Krajowego w ramach Poddziałania 3.2.2 Kredyt na innowacje technologiczne Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój.  Wartość całego projektu wynosi 8 760 000 zł, a dofinansowanie ze środków unijnych jest równe 2 244 000 zł. Jego celem jest wdrożenie technologii objętej zgłoszeniem patentowym o nazwie „Synchroniczny proces technologiczny profili zamkniętych”. Jest to technologia opracowana w ramach rozwijania naszego działu badawczo-rozwojowego wspólnie z Wydziałem Mechatroniki Politechniki Warszawskiej. Istotą wynalazku jest synchroniczny proces technologiczny obróbki profili zamkniętych (rur i profili), polegający na wykonywaniu współbieżnie kilku operacji, takich jak cięcie z ukosowaniem w procesie technologicznym kształtowania profili zamkniętych, przy zamocowaniu w jednym gnieździe produkcyjnym. Takie działanie automatyzuje proces i skraca czas niezbędny do uzyskania ostatecznego produktu. Wdrażana technologia pozwala na cięcie szerokiego zakresu materiałów w tym stali, miedzi mosiądzu i aluminium. Nowa usługa, będąca efektem realizacji projektu, jest adresowana do szerokiego grona odbiorców, a zastosowana technologia pozwala na obróbkę wielu rodzajów profili zamkniętych wykonanych z różnych materiałów. Cechy nowej usługi to przede wszystkim: szybkość wykonania, zwiększona dokładność, możliwość łączenia profili bez konieczności spawania i nitowania z wykorzystaniem połączeń kształtowanych, znikoma ilość niepoprawnie wykonanych detali w trakcie obróbki (poniżej 1 proc), szeroki zakres obrabianych metali i ich stopów.

 

Kolejną innowacją EL-BOX będzie unowocześniony park maszynowy. Na jakie urządzenia chcą Państwo postawić?

Jesteśmy na finiszu zakupów wyposażenia nowej hali – będziemy mieli profesjonalny magazyn z najnowszym automatycznym systemem do składowania profili oraz wózek widłowy dedykowany do transportowania tego rodzaju elementów. Kupujemy nowy laser do cięcia rur i profili, który pozwoli nam przebudować dział laserowy i wzbogacić go o całkowicie nowy typ usług. Niedawno zakupiliśmy nową prasę do wykrawania blach  zamówień mamy tak dużo, że inwestycja była niezbędna. Planujemy także stworzenie w pełni profesjonalnej spawalni i szlifierni.

 

W ciągu 25 lat działalności firmy może się pochwalić wieloma sukcesami i wyróżnieniami. Czy jednak  jest coś, z czego jest Pan szczególnie dumny?

Otrzymaliśmy wiele wyróżnień – m.in. Lider Rynku 2009, Jakość Roku 2011. Nasi partnerzy w zakresie unowocześniania parku maszynowego, tacy jak międzynarodowy koncern AMADA, przyznawali nam najwyższe noty jako najlepszemu partnerowi biznesowemu. Jestem przekonany, że największe sukcesy jeszcze przed nami.

 

W tym roku otrzymali Państwo nominacje do bardzo prestiżowej Polskiej Nagrody Innowacyjności. Jakie znaczenie ma dla spółki ta nominacja?

Jest ona ogromnym wyróżnieniem i kolejnym motorem napędowym do tego, by nie zaprzestawać swoich działań. Dzięki takim wyróżnieniom mamy poczucie, że rozwijamy naszą działalność w dobrym kierunku i możemy projektami przykuć uwagę mediów. W naszej branży, która tak dynamicznie się rozwija, bycie zauważonym jest nagrodą samą w sobie.

 

Na jakie inwestycje i przedsięwzięcia EL-BOX postawi w najbliższej przyszłości?

Obecnie skupiamy się na naszej największej inwestycji, czyli budowie hali produkcyjnej wraz z częścią biurową. Budowę rozpoczęliśmy w maju 2017 roku, a najpóźniej z początkiem 2018 roku chcemy już funkcjonować z pełną wydajnością i skutecznością w nowym miejscu. Cały projekt obejmuje budowę ponad 3000 m2 hali produkcyjnej oraz budynku biurowego o pow. ok 800 m2, zakup nowych maszyn oraz zatrudnienie kolejnych specjalistów. Nowa siedziba firmy będzie mieściła się przy ul. Piwnej 4 w Konotopie, gm. Ożarów Mazowiecki. Jest to bardzo dogodna lokalizacja ze względu na bliskość ważnego węzła komunikacyjnego i bliskość Warszawy. Klienci i pracownicy będą mogli bez trudu do nas dotrzeć. Bardzo mi na tym zależało, ze względu zwłaszcza na załogę – chciałem, by zmiana lokalizacja miejsca pracy nastręczała jak najmniej problemów. Zmiany, jakie zanotują nasi Klienci to zmiany na lepsze – przyspieszenie realizacji zamówień, jeszcze bardziej atrakcyjne ceny i poszerzenie zakresu usług. A w tym zakresie będziemy mogli zaproponować naszą innowacyjną technologię obróbki profili metalowych.

 

Rozmawiał Paweł Wala