TORUŃ – MIASTO DOBRYCH POŁĄCZEŃ !

Wychodząc naprzeciw potrzebom mieszkańców Torunia i dbając o ich codzienny komfort poruszania się komunikacją miejską, niezbędne są realizacje wciąż nowych projektów oraz inwestycji. Dzięki inicjatywie toruńskiego pozyskano fundusze na nowy projekt.

Gmina Miasta Toruń po raz kolejny została beneficjentem środków unijnych przeznaczonych na rozwój komunikacji miejskiej. 30 czerwca br. została podpisana umowa o dofinansowanie dla projektu pn. „Przebudowa układu torowo-drogowego w ul. Wały gen. Sikorskiego i al. Jana Pawła II wraz z budową pasa tramwajowo-autobusowego w Toruniu – BiT-City II”.

Inwestycja będzie przeprowadzona dzięki wsparciu środków z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020.

Realizacją zadań wchodzących w zakres projektu zajmie się Miejski Zakład Komunikacji w Toruniu Sp. z o.o. W poprzedniej perspektywie finansowej spółka z sukcesem zrealizowała dwa duże projekty, dzięki którym komunikacja tramwajowa w Toruniu zmieniła swoje oblicze.

 

Nowy projekt to nowe wyzwania. Zaplanowana przebudowa jednego z najważniejszych miejsc w Toruniu (Plac Rapackiego), integrującego środki komunikacji miejskiej, wpłynie przede wszystkim na poprawę stanu technicznego infrastruktury drogowej i tramwajowej, wzrost bezpieczeństwa, zmniejszenie poziomu hałasu ulicznego, a przede wszystkim podniesie komfort podróży komunikacją publiczną w naszym mieście.

Zakres projektu jest znacznie szerszy. Cała inwestycja obejmie przebudowę nie tylko samego placu, lecz także odcinka ul. Chopina oraz całą Al. Jana Pawła II do Placu Niepodległości łącznie oraz ul. Wały gen. Sikorskiego do skrzyżowania z al. Solidarności.

Inwestycja zlokalizowana jest w centralnym obszarze miasta i jej realizacja z pewnością będzie wiązała się z okresowymi utrudnieniami w ruchu drogowym. Jednak już w roku 2021 roku mieszkańcy Torunia i nie tylko będą mogli w pełni korzystać z nowoczesnej infrastruktury drogowo-tramwajowej.

Warto wiedzieć:

Wartość Projektu: 53 798 355,94 zł

Wysokość dofinansowania: 36 808 082,10 zł

Okres realizacji: 2018-2020

 

 

 

Beata Jankowska